درمان فیبروم رحمی

یکی از خوش خیم ترین تومورها که در رحم خانم ها بوجود می آید فیبروم رحمی میباشد. طبق آماری که از سطح کشور به دست آمده حدود ۴۰ درصد خانم ها به فیبروم رحمی مبتلا هستند. روش های درمانی زیادی نیز برای فیبروم رحم ابداع شده اند که برخی از آنها از سایر روش های درمانی موثرتر هستند. درمان فیبروم رحم به روش های دارویی یا جراحی انجام میشود  که البته استفاده از روش های دارویی به هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه و یا پیشنهاد  افرادی که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارند انجام شود. درمان فیبروم رحمی تنها باید زیر نظر پزشک متخصص  انجام شود. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی  روش های نوینی برای درمان فیبروم رحم ابداع شده است که در ادامه به برخی از این روش ها اشاره خواهیم نمود.

انواع روش های درمانی نوین برای درمان فیبروم رحمی

از روش های جدید درمان فیبروم رحمی باید به جراحی با هیستروسکوپ اشاره کرد. جراحی با هیستروسکوپ تحول بسیار بزرگی را برای درمان فیبروم رحمی پدید آورد و از درمان های بسیار تاثیر گذار و داخل رحمی محسوب میشود. فیبرومی که در داخل رحم رشد میکند شاید به نظر کوچک و بی خطر به نظر برسد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این فیبروم ها با اینکه اندازه کوچکی دارند اما میتوانند مشکل آفرین باشند. ترشح، سقط، نازایی، خونریزی های شدید و دیگر موارد از مشکلاتی هستند که به دلیل رشد این فیبروم ها بوجود می آیند.

در گذشته مشاهده مستقیم فیبروم رحم برای انجام عمل هیستروسکوپ وجود نداشت که از این رو عمل به سختی انجام میشد اما امروزه و با وجود دستگاه های پیشرفته ای که برای این عمل ابداع شده اند امکان مشاهده فراهم شده و عمل به راحتی صورت میگیرد. البته عمل به روش هیستروسکوپی نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد و پزشک باید از تخصص برخوردار باشد.

از دیگر روش های جدید درمان فیبروم رحمی آمبولیزاسیون میباشد که این روش یکی از بهترین روش های درمانی نیز محسوب میشود. در این روش از خون رسانی به فیبروم جلوگیری میشود و عدم خونرسانی میتواند به مرور باعث از بین رفتن توده در رحم شود. این روش یکی از روش های جدید درمان فیبروم رحمی است که نتیجه آن به صورت عملی ثابت شده است و در حال حاضر نیز توسط دکتر قناعتی در حال انجام است.

از دیگر روش های جدید درمان فیبروم رحمی مربوط به روش های درمانی با دارو میباشد. در این روش درمانی نیز مانند روش های جراحی تاثیر گذار باشند اما در روش درمان با دارو معمولا مدت زمان طولانی تری برای دریافت نتیجه مناسب باید سپری شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :